• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Banka Hesabına Yanlışlıkla Gönderilen Parayı Sahibine İade Etti

Banka Hesabına Yanlışlıkla Gönderilen Parayı Sahibine İade Etti

Banka hesabına yanlışlıkla gönderilen 29 bin lirayı, gönderici hesabına aktararak geri iade etti.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde ikamet eden duyarlı vatandaş Vedat Baran’ın banka hesabına, Kocaeli’den bir kişinin adıyla 29 bin lira para gönderildi. Bankanın Tatvan şubesine gelen paranın kendisine ait olmadığını belirten Baran, banka şubesi ile görüşerek, paranın kendisine ait olmadığını ve yanlışlıkla havale yapılmış olabileceğini belirtip, gönderen kişinin mağdur olmaması için paranın gönderici hesabına aktarılmasını istedi.

Banka işlemleri sonrası gazetecilere konuşan Vedat Baran, “2 gün önce bankanın Kocaeli şubesinden bana telefon geldi ve hesabıma yüksek bir meblağ para gönderildiği söylendi. Ben de durumu öğrenmek ve yanlışlıkla yapılmış olduğunu düşündüğüm işlemden dolayı parayı geri göndermek için bankanın Tatvan şubesine geldim. Parayı göndericiye geri iade işlemini tamamladım. Beni arayanlar hesabıma 26 milyon lira yattığını söylemiştiler ve bugün öğrendim ki 29 bin lira imiş. Miktar önemli değil, önemli olan karşıdaki kişinin mağdur olmaması ve ben vatandaşlık görevimi yerine getirerek, benim olmayan parayı geri gönderdim” dedi.

Duyarlı vatandaşın dayısı Bayram Baran ise, “Yiğenim askerden yeni gelmiş ve işsiz kendisi. Durumu ilk bize anlattı ve parayı gönderenin mağdur olabileceğini düşünerek bankaya geldik. Kendisine ait olmayan parayı hiç tereddüt etmeden geri iade etti. Bu örnek davranışından dolayı kendisiyle gurur duyuyorum. Umarım herkese örnek olur” diye konuştu.

Para transferinin MoneyGram, yani yurt dışı para transfer yönetimi ile mobil üzerinden gerçekleştiği ve para iadesinin ise banka şubesinden yapıldığı belirtildi.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam