• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tatvan’da Aile Parkı Açılışı ve Mahalle Konağı Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Tatvan’da Aile Parkı Açılışı ve Mahalle Konağı Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yapımı tamamlanan Karatay Parkı’nın açılış programı ve yapımına başlanan mahalle konağının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Dumlupınar, Sosyal, Fatih ile Aydınlar mahalleleri arasında bulunan ve metruk yapıların olduğu kullanılmayan arazi, Konya’nın Karatay Belediyesi desteğiyle Tatvan Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonrası aile parkına dönüştürülerek halkın hizmetine açıldı.

Karatay Parkı olarak hizmete açılan parkın açılış programına Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ile Vahit Kiler, Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, vatandaşları talebi üzerine aynı bölgede kısa zaman önce bir okul ile bir sağlık ocağı yaptıklarını ve şimdi de güzel bir parkı hizmete açtıklarını söyledi.

Gelecek nesillere daha güzel bir Bitlis ve daha güzel bir Tatvan bırakmak için çalıştıklarını söyleyen Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, “hiçbir işe yaramayan çöplük haldeki bu alanı sağ olsun belediye başkanımız projelendirip, kardeş belediye başkanımızın desteğiyle çok güzel bir alana çevirdi” diye konuştu.

Birlik ve beraberliğin güç olduğunu vurgulayan Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Bitlis, Tatvan, Ahlat ve diğer yerleşim alanlarında çok güzel işler yapılıyor. İstihdam ve hizmet konusunda güzel çalışmalar ve büyük bir gelişim var. Hepsini tebrik ediyor ve teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir, ilçeye kazandırılan hizmetlerden dolayı milletvekillerine ve belediye başkanlarına teşekkür etti.

Kardeş belediye olan Tatvan’a iki yıldır aralıklarla geldiğini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Tatvan’da güzel eserler yapılıyor ve güzel çalışmalar yürütülüyor. Bu parkın yapılması konusunda değerli kardeşim Mehmet Emin bey ile görüşmeler yaptık, destek sağladık ve kendisine teşekkür ediyorum çok güzel bir park inşa ettirmiş. Buradaki ailelerin sevinci, çocukların gözündeki mutluluk bizleri fazlasıyla mutlu etti” diye konuştu.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Dumlupınar, Sosyal, Fatih ve Aydınlar mahalleleri arasındaki bu arazide TCDD’ye ait metruk yapılan bulunuyordu. Ayrıca bir bölümü de kullanılmayan kötü durumda araziydi. Merkezi konumda olan bu 10 dönümlük araziyi halkın hizmetine sunmak için proje hazırladık ve kardeş belediyemiz olan Karatay Belediyesi ile birlikte çalışma yürüttük. Bu bölgeyi daha güzel ve daha yaşanılabilir bir alana getirmek amacıyla hazırladığımız projemize sağ olsunlar kardeş belediyemiz desteğini esirgemedi. Yaklaşık 2 ay süren çalışma neticesinde güzel bir yeşil alan inşa edildi. Buradaki 10 bin metrekarelik alanda kamelyalar, çeşme, banklar, yürüyüş yolları, ışıklandırmalar, çocuk oyun alanları, spor aletleri, basketbol sahası, voleybol sahası, yeşil alanlar ve 3 mahallemizin muhtarlıkları yer alıyor. Desteklerinden dolayı milletvekillerimize, belediye başkanımıza ve emeği olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve park alanı ile muhtarların ofisleri ziyaret edildi. Ardından, yapımına başlanan mahalle konağı binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Furkan Olcay

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam