• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“GUHERİNA BAJARAN” EKİBİ BİTLİS’TE

“GUHERİNA BAJARAN” EKİBİ BİTLİS’TE

TRT Kürdi ekranlarında yayımlanan ‘GuherinaBajaran’ isimli programın 21.  bölümünün çekmek için TRT İÇYAPIMLAR ekibiBitlis’te…

Yapım ve Yönetmenliğini Mevlüt Aydın ve Ayşe Banu Bozkurt Doruk, sunuculuğunu Gazeteci Fatih Orhan, Kameramanlıklarını Mehmet GÜLMEZ, A. Aytekin KABADERE veSinan AYDOĞAN, Program Danışmanlığını Rıdvan ATABEY ve ulaşım Sorumlusu Yakup Demir’in yer aldığı TRT ekibi hummalı bir şekilde çekimlerini sürdürüyor. ‘Değişen Şehirler’ programı bölgede birçok şehirde çekimler yapmaya devam ediyor. Şimdi de Bitlis’te de program çekimlerine başladı. Programı her Pazartesi günü saat 18:25’’de TRT Kürdi ’de ekranlara geliyor.

BİTLİS’E ÖZEL ÇEKİMLER YAPILIYOR

  1. bölümünün çekileceği Bitlis’te son dönemlerde değişen yüzler ele alınıyor. Program Sunucusu Gazeteci Fatih ORHAN yaptığı açıklamada ‘’ Memleketimdeki önemli gelişmeleri ve değişmeleri görüyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı. Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydınise yaptığı açıklamada; ”Bitlis 7000 yıllık tarihi ve kültürü günümüze taşıyan,  Buz gibi derelerin sularıyla toprağın yeşerdiği ve bereketlendiği, sahilleriyle turistlerin göz bebeği ve misafirperver halkı ’’  ile kendine hayranlık bırakan çok güzel bir şehir. Son dönemlerde en çok ilerleme kaydeden şehirlerden biri. Bizim programın içeriğini en güzel yansıtacak illerden birisi de Bitlis’tir önemli ve yakından takip ediyoruz. Hep Pazartesi akşam 18.25’da TRT Kürdi kanalında yayımlanan Değişen Şehirler ve Hikâyeleri adlı programımızda 2002-2022 yılları arasında Şehirlerimizdeki değişimleri ve gelişmeleri çekiyoruz.  Bir hafta boyunca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü İl Tarım Müdürlüğü, İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü ve kentin tarihi yerlerini çekeceğiz. Spor, gençlik, turizm, yatırım, istihdam, eğitim, sağlık ve birçok konuyu ele alıyoruz. Çok başarılı işlere imza atıyoruz. Bitlis için özel olarak yapacağımız bölümün büyük ses getireceğine inanıyoruz.” diye konuştu. Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydın ayrıca kendilerine yapımkonusunda yardımcıolan TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı ve TRT KÜRDİ Kanal Koordinatörlüğü yöneticilerine ve çekimlerde yardımcı olan Kamu, kurum, kuruluşlara ve Bitlis halkına ekibi adına teşekkür etti.

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam