• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eren ailesi Bitlis’te 1 milyon meyve ağacını toprakla buluşturuyor

Eren ailesi Bitlis’te 1 milyon meyve ağacını toprakla buluşturuyor

Ağaçlandırma kampanyası kapsamında Eren ailesi, “Doğa nefes alsın” sloganıyla Bitlis’te 1 milyon meyve fidanını toprakla buluşturuyor.

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı öncülüğünde dikilecek fidanlar için talepler oluşturuldu. 3 dönem halinde toprakla buluşturulacak meyve fidanlarının dağıtımına başlandı.

Tırlarla kentte getirilen meyve fidanlar, Arcılık mevkiinde talep edenlere dağıtılıyor. Kasım ayının sonuna kadar dağıtımlar devam edecek. İlçelere de tırlarla yönlendirmeler devam ediyor.

İlk etapta 50 bini ceviz olmak üzere 400 bin meyve fidanın dağıtımı gerçekleştirildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan BETAV Bitlis Şube Başkanı Cevat Kaya, 2022 yılının sonuna kadar Eren ailesi tarafından 1 milyon meyve fidanının toprakla buluşturulacağını belirtti.

Kaya, “Ağaçlandırma kampanyasında, doğa nefes alsın diye yaklaşık 1 milyon meyve ağacı Eren Holding tarafından bu bölgeye dikilmekte. 3 dönem halinde dikilecek. İlk etapta 50 bin ceviz fidanı olmak üzere birinci etapta 400 bin meyve fidanını toprakla buluşturuyor olacağız. Önümüzdeki bahar mevsiminde 300 bin, sonbaharda da 300 bin meyve ağacını dikeceğiz. Tarım İl Müdürlüğü bu konuda meyve ağacı dikmek isteyen çiftçilerin taleplerini oluşturdu. Oluşturulan listeleri ilçelere gönderiyoruz. Tarım il müdürlüğü ekipleri ve BETAV gönüllüleri, Eren ailesi adına dağıtım işlemlerini gerçekleştireceklerdir.” diye konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam