• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bitlisli iş insanlarından üniversite öğrencilerine burs

Bitlisli iş insanlarından üniversite öğrencilerine burs

Bitlis Eren Üniversitesini (BEÜ) tercih edip başarılı olan öğrencilere Bitlisli iş insanları tarafından burs verilecek.
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş Bitlisli Eren ve Kanık aileleri tarafından bölümlerinde başarılı olup ilk sıralarda yer alan öğrencilere burs verileceğini kaydetti.
Bitlisli iş insanlarının hem üniversiteye hem de kente sahip çıktığını, bu örneklerin her geçen gün artması temennisinde bulunan Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, düzenlediği basın toplantısında teşekkür etti.
Elmastaş, geçtiğimiz yıllarda Eren Ailesi tarafından başlatılan öğrenci burslarına bu yıl Ahlat’taki Kanık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda eğitim görecek öğrencilere de Kanık Şirketler Grubunun burs vereceğini açıkladı.
Elmastaş, yaptığı açıklamasında, Bitlis Eren Üniversitesi’nin 2007 yılında kurulmuş genç ve dinamik bir üniversite olduğunu, kurulduğu günden bu yana Bitlis’e, bölgesine, ülkesine hizmet etmeyi görev edinen, ilin tek yükseköğretim kuruluşu olduğunu söyledi.
Elmastaş, “Bitlis Eren Üniversitesi, bünyesinde; öğrencilerin ve akademisyenlerin A’dan Z’ye ihtiyaç duyacakları hemen hemen tüm imkânların olduğu, modern yapılara sahip Lisans Üstü Eğitim Enstitüsü, 6 Fakülte, 2 Yüksekokul, 8 Meslek Yüksekokulu ve 20 ye yakın Uygulama ve Araştırma Merkezi ile bilimsel ve akademik anlamda uluslararası yetkinlikte bir üniversitedir” dedi.
Elmastaş, Bitlis Eren Üniversitesi’nin, kurulduğu günden bugüne verdiği mezunlar ile birikimini değerleriyle büyüterek, geldiği nokta itibarıyla birçok başarıya imza attığını, bu kısa süre içerisinde Türkiye’nin ve bölgenin önemli bir yükseköğretim kurumları arasında yerini aldığını belirterek şöyle konuştu: “Bitlis Eren Üniversitesi Eren Holding’in katkılarıyla imar edilmiş ve yine katkılarıyla yoluna devam eden bir devlet üniversitesidir. Bu yönüyle Üniversitemizi diğer devlet üniversitelerinden ayran en büyük özelliği, Eren Holdingin Bitlis Eren Üniversitesi öğrencilerine tanıdığı ayrıcalıklardır. Bu yıl öğrencilerimize Eren Holding işbirliği ile oldukça geniş bir burs olanağı sunduk.”
Elmastaş, özellikle Bitlisli iş insanlarının verdikleri bursl olanaklarının Türkiye’nin hiçbir üniversitesinde olmadığının altını çizerek şunları belirtti: “Mesela Mühendislik – Mimarlık Fakültemizin tüm bölümlerini kapsayacak şekilde tercih ederek yerleşen ilk 10 öğrenciye burs taahhüdünde bulunuyoruz. Birinci sırada yerleşen öğrenciye 2.400 TL, İkinci sırada yerleşen öğrenciye 1.800 TL, Üçüncü sırada yerleşen öğrenciye 1.200 TL, Dört ile Onuncu arasındaki sıralara yerleşen öğrencilere ise aylık 900 TL olmak üzere 4 yıl eğitim süresince karşılıksız burs verme taahhüdümüz bulunmaktadır. Geçen yıl da aynı bursu vermiştik. Ancak bu yıl kapsamı biraz daha genişlettik. Diğer fakültelerimize de bu bursu yaygınlaştırdık. Mühendislik – Mimarlık Fakültemizin dışındaki diğer lisans düzeyinde eğitim veren tüm fakülte bölüm ve programlarımıza yerleşen ilk üç öğrenciye, yine birinci sırada yerleşen öğrenciye 2.400 TL, İkinci sırada yerleşen öğrenciye 1.800 TL, Üçüncü sırada yerleşen öğrenciye ise 1.200 TL burs taahhüdümüz bulunmaktadır.”
Bitlis Eren Üniversitesine bağlı Ahlat Kanık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na da Kanık Şirketler Grubunun burs vereceğini açıklayan Prof. Dr. Elmastaş, “Ahlat ilçemizdeki Kanık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerine ise Kanık Şirketler Grubu önemli bir burs olanağı taahhüdünde bulundu. Burada iki bölümümüz bulunmaktadır. Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Turizm İşletmeciliği bölümleri. Bu iki bölüme yerleşen ilk üç sıradaki öğrencilerimizden, birinci sırada yerleşen öğrencilere 1.500 TL, İkinci sırada yerleşen öğrencilere 1.100 TL, Üçüncü sıradan yerleşen öğrencilere ise 900 TL olmak üzere 4 yıl süresince karşılıksız burs taahhüdünde bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam