Bitlis Eren Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Taekwondo Kursu Açtı

Bitlis Eren Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Taekwondo Kursu Açtı

Bitlis Eren Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) desteğiyle açılan taekwondo  kursuna 3-18 yaş grubu arası başvurular değerlendirildi. 2 yıllık sürede 3’er aylık periyotta devam edecek olan kurs, çocukların sportif aktivite yapmalarıyla birlikte aynı zamanda kuşak sınavlarına hazırlanarak profesyonel sporcu olabilmeleri amaçlamaktadır.

Bitlis Eren Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda kursiyerleri ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, yetiştirilen sporcu çocuklarla ilgili bilgi aldı. Sporun sağlık için öneminden bahseden Rektör Elmastaş “Çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerini ve sosyal hayata katılımlarını desteklemek bizler için hem bir sorumluluk, hem de büyük bir mutluluk kaynağı. Sürekli Eğitim Merkezimiz ile bu ve buna benzer çalışmalara önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğiz. Çocuklara egzersiz ve spor alışkanlığının kazandırılması topluma uyumlanmalarında büyük önem taşıyor. Bu konuda her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Başvuruların hala devam ettiğini belirten BESEM Müdürü Öğr. Gör. Esra Dursun, kursa müracaat etmek isteyenlerin BEÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğüne gelerek başvuru yapabileceklerini, çocuklarımıza yönelik geliştirici kursların bahar döneminde de planlandığını ifade etti.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’a BESYO Müdürü Prof. Dr. Fatih Hazar ve BESEM Müdürü Öğr. Gör. Esra Dursun eşlik etti.

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam