Rektör Elmastaş’tan Depremzede Ailelerine Ziyaret

Rektör Elmastaş’tan Depremzede Ailelerine Ziyaret

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Beşminare KYK Öğrenci yurduna yerleştirilen depremzede aileleri ziyaret etti.

Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya illerinden Bitlis’e gelen ve yurda yerleştirilen depremzedelerle tek tek sohbet eden Elmastaş, gençlere ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

KYK Beşminare Öğrenci Yurdu’nda depremzede aileleri ziyaret eden Elmastaş, “Türkiye milyonlarca insanımızı etkileyen büyük bir afete maruz kaldı. Bütün imkanlarımızla hem deprem bölgesindeki hem de kentimize gelen depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte Bitlis Belediyesi ile koordineli olarak Beşminare Öğrenci Yurdumuzda depremzede ailelerimizin çocukları için “Dostluk Kreşi” ile “Kardeşlik Kreşi ve Anasınıfı” oluşturduk. Burada amacımız aileleri ile birlikte bu yurtlarda kalan çocukların hem depremin etkisinden kurtulmaları hem de eğitimlerine devam edebilmelerini sağlamaktır.” dedi.

Depremzede Çocuklar İçin “Dostluk Kreşi” ile “Kardeşlik Kreşi ve Anasınıfı” Oluşturuldu

Bitlis Eren Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından oluşturulan oyun alanlarında 0-6 yaş grubundaki çocuklara okul öncesi etkinlikler düzenlenerek iyi vakit geçirmeleri sağlanıyor. Ayrıca çeşitli eğitimler de verilerek öğrenim hayatlarının devam ettirilmesi sağlanıyor.

Haber: Vahit Olcay

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

reklam